معرفی

شرکت ارتباطات ماهواره‌ای ثریا

 

ثریا یک سرویس ماهواره‌ای متحرک و تابع شرکت Yahsat می باشد. شرکت Yahsat یکی از اپراتورهای ماهواره‌ای مطرح در دنیاست که مقر آن در امارات متحده عربی واقع گردیده و تمام سهام آن در اختیار شرکت سرمایه‌گذاری مبادله است که به عنوان موتور محرک سرمایه‌گذاری دولت ابوظبی شناخته می‌شود. ثریا در سال 1997 ایجاد و اولین اپراتور ماهواره‌ای داخلی در امارات می‌باشد. در ثریا، ما راه‌حل‌های ارتباطی نوآورانه‌ای را برای بخش‌های مختلف از جمله انرژی، دولت، رسانه‌های جمعی، دریانوردی، هوافضا و سازمان‌های مردم نهاد ارائه می دهیم.

شبکه قدرتمند ما این توانایی را دارد تا ارتباطی واضح و پوشش بدون وقفه‌ای را با MSS، پوشش VSAT شبه جهانی و به واسطه توانایی‌های منحصر بفرد رومینگ GSM در دو سوم مناطق دنیا ارائه دهد. دامنه تنوع ثریا فناوری پیشرفته، موبایل‌ها و دستگاه‌های باند پهن ماهواره‌ای قابل اعتماد، استفاده آسان، ارزش، کیفیت و بازدهی بالایی را برای مشتریان ما به ارمغان می‌آورند. ما به واسطه شرکاء خود، ارائه راه حل ها و برنامه‌های پشتیبان که به سرعت خود را با تقاضای بازار تطبیق می‌دهد، همواره پیشرو در این عرصه بوده‌ایم. ثریا متعهد است در هر شرایطی توسط ابزارهای ضروری مورد نیاز ارتباط حیاتی برقرار نماید.

Yahsat به عنوان اولین کمپانی خاور میانه و آفریقا خدمات باند Ka شامل YahClick، Yahsat Secure، YahLink، Yahlive را به واسطه ماهواره‌های Al Yah 1 و Al Yah 2 ارائه و در ابوظبی امارات مستقر گردیده است. با راه‌اندازی Al Yah 3، پوشش باند Ka تجاری هم اکنون به 20 بازار دیگر راه یافته است و به ترتیب 60% و 95% جمعیت آفریقا و برزیل به آن دسترسی دارند.

Yahsat پس از دستیابی به ثریا به ششمین اپراتور بزرگ دنیا از لحاظ درآمد تبدیل شد. دو ماهواره ثریا که به 160 کشور خدمت رسانی می‌کنند، ناوگان ماهواره‌ای Yahsat را به پنج ماهواره گسترش دادند. ترکیب ماهواره‌های موجود در مدار زمین در باندهای C، Ka، Ku و L برای پوشش اروپا، آفریقا، خاور‌میانه، آمریکای جنوبی و آسیا، تنوع بالایی از خدمات ماهواره‌ای ثابت و متحرک برای ارتباطات دیتا و صوت به بخش‌های دولتی و خصوصی ارائه داده است.